Omroep Lingewaard

Bestemmingsplan Vleumingen West II in Gendt onherroepelijk

PERSBERICHT

De plannen voor Vleumingen West II komen in een stroomversnelling. Het bestemmingsplan is onherroepelijk geworden en de commissie Welstand van de gemeente Lingewaard heeft zich positief uitgesproken over de tweede fase van deze jonge woonwijk in Gendt. Dat betekent dat de VOF Vleumingen West kan beginnen met het bouwrijp maken van de grond en de voorbereidingen voor de verkoop en bouw van de 135 woningen, waaronder 38 sociale huurwoningen.

Gezien de snelle verkoop van de eerste fase en de grote vraag naar woningen in de regio, startten VOF Vleumingen West, bestaande uit Hendriks uit Oss en Van den Bosch Vastgoed uit Boven-Leeuwen samen met de gemeente Lingewaard de ontwikkeling van Vleumingen West II. Met het onherroepelijk worden van het bestemmingsplan kunnen er nu flinke stappen worden gezet richting de start verkoop en bouw van de woningen. Wethouder René Derksen: “Ik ben blij dat de realisatie van dit nieuwe deel van Vleumingen-West weer een stap dichterbij is. Veel mensen in Lingewaard wachten namelijk op een eigen huur- of koopwoning. Bovendien maakt dit plan Gendt, mijn woonplaats, weer net wat mooier.”

Sneak preview
Op donderdag 5 februari a.s. organiseren Hendriks en Van den Bosch Vastgoed een ‘sneak preview’ voor Vleumingen West II. Net als de vorige informatiemomenten vindt deze plaats in De Klok Horeca Gendt aan de Markt 1 in Gendt. Tijdens dit event kunnen bezoekers alle 7 woningtypes en plattegronden bekijken. Ook worden vanaf-prijzen bekend gemaakt en kunnen mensen vragen stellen aan de teams van Hendriks, Van den Bosch en de makelaar. Geïnteresseerden die deze ‘sneak preview’ willen bijwonen, kunnen zich opgeven via www.vleumingen-west.nl.

Het plan
Vleumingen West II is het vervolg op de eerste fase van deze jonge nieuwbouwwijk aan de westkant van Gendt, waarbij Hendriks eerder 70 woningen realiseerde. Fase 2 omvat 135 woningen, waaronder eengezinswoningen, tweekappers, levensloopbestendige woningen en beneden-bovenwoningen. Daarnaast omvat het plan 30 sociale huurappartementen en 8 beneden- bovenwoningen, die door een nader te bepalen woningcorporatie in de verhuur worden gebracht. Voor informatie over het plan kijk op www.vleumingen-west.nl.

Extra woningen
Het aantal van 135 woningen werd mogelijk omdat Hendriks onlangs een koopovereenkomst sloot voor de aankoop van de vervallen boerderij en een schuur op de locatie van Vleumingen West II. Deze opstallen worden gesloopt om plaats te maken voor extra koopwoningen.

VOF Vleumingen-West
Vleumingen-West 2 is een gezamenlijke ontwikkeling van Hendriks en Van den Bosch Vastgoed. Hendriks is een vierde generatie familiebedrijf uit Oss, dat al meer dan 100 jaar actief is in Midden- en Zuid-Nederland. Met expertise in 6 disciplines zijn ze niet alleen bouwers, maar ook co-creators en innovatiepartners Van den Bosch Vastgoed uit Boven-Leeuwen is sinds 1965 een begrip in het Land van Maas en Waal en gelooft in de kracht van samenwerken, waarbij duurzame relaties onmisbaar zijn.