Omroep Lingewaard

Vijfde editie Bemmel on Wheels: autoliefhebbers verzamelen zich bij evenement

Door Jennifer Straub, 7 juni 2026

Het centrum van Bemmel vult zich met een groot scala aan bontgekleurde auto’s en motoren tijdens het jaarlijkse evenement Bemmel on Wheels. Trotse voertuigbestuurders pronken met hun felgekleurde bolides, terwijl toeschouwers hun ogen flink de kost kunnen geven.

Eén van die trotse automobilisten is Eric Otters, eigenaar van een volledig gerestaureerde, Averto appeltjesgroene Daf. Zijn laatste ‘echte’ Daf komt uit 1976 en in augustus viert de auto diens 50ste verjaardag.

‘Twaalf jaar moeten zoeken naar één onderdeel’

Sinds 28 september 2009 is Otters eigenaar van de destijds 33-jarige Daf. De Doornenburger heeft de auto volledig gerestaureerd, met de originele onderdelen. “Naar één onderdeel heb ik zelfs twaalf jaar moeten zoeken, maar ik wou geen namaakonderdelen gebruiken”, vertelt Eric Otters.

Tijdens de grote restauratie haalde Otters de wagen thuis volledig uit elkaar. “Daarna heb ik de carrosserie zelf weggebracht naar Roemenië, waar hij verder is afgewerkt en in de lak gespoten. In de tussentijd restaureerde ik thuis de losse onderdelen.” Vanwege de coronapandemie moest de Doornenburger een heel jaar wachten tot hij zijn geliefde, appeltjesgroen gespoten auto weer terug had in juli 2021. Hierna kreeg de auto in augustus 2022 een nieuwe apk, en kon Otters op 31 augustus 2022 zijn eerste toer ritje maken.

Tekst gaat verder onder foto’s.

‘Mooiste auto van Lingewaard’

Blij met zijn Daf, dat is Eric Otters zeker. “Cafetaria Gendt noemde mijn auto laatst de mooiste auto van Lingewaard”, vertelt Otters trots. In juni 2023 behaalde hij met zijn auto de eerste prijs bij Bemmel on Wheels.

En nu konden bezoekers op zondag 7 juni 2026 genieten van de inmiddels vijfde editie van het Bemmelse auto-evenement. Met een hoge opkomst, zowel qua deelnemers als qua bezoekers, tot gevolg.

Foto’s © Jennifer Straub, Connect