Omroep Lingewaard

Eerste lintjes van PRO-Lingewaard voor zwerfafvalbrigade Gendt

“We waren al bang dat jullie ons zouden vergeten” was de eerste reactie toen we contact legden om lintjes op te gaan spelden bij de laatste zwerfafvalbrigade in het rijtje.

Als GroenLinks-PvdA deelden we lintjes uit bij de zwerfafvalbrigade Huissen, Haalderen en Bemmel. Op 2 mei kregen de leden van de zwerfafvalbrigade Gendt de primeur van het eerste PRO-Lingewaard lintje, als dank voor hun goede werk. Er was speciaal een bijeenkomst voor georganiseerd bij Bistro Bar Proef in Gendt. Onder het genot van koffie met gebak kregen de deelnemers complimenten voor hun inspanningen om Gendt schoon te houden en daarmee een bijdrage te leveren aan een fijne omgeving om in te vertoeven.

Bij de zwerfafvalbrigade in Gendt is er geen gezamenlijk rooster. Ieder heeft een eigen deel van het dorp onder zijn of haar hoede en gaat op een zelfgekozen tijdstip aan het rapen. Een bijzonderheid is dat ook deelnemers van Loods 9 in het kader van hun dagbesteding een bijdrage leveren aan het schoonhouden van Gendt. Een applausje waard!

Wil je ook in actie komen tegen zwerfaval, meld je dan aan via de website lingewaard.nl/zwerfafval.