Omroep Lingewaard

Slag om Doornenburg bracht middeleeuwen tot leven…

Door Harry ten Have, Doornenburg 5 juli.

Afgelopen weekend stond Kasteel Doornenburg volledig in het teken van de middeleeuwen. Tijdens de Slag om Doornenburg, op zaterdag 5 en zondag 6 juli 2025, kwam het verleden op indrukwekkende wijze tot leven.

Ridders te paard, boogschutters, ambachtslieden en muzikanten bevolkten het kasteelterrein en de binnenplaats. Bezoekers waanden zich even terug in een tijd van zwaardgevechten, toernooien en oude ambachten. Jong en oud genoten zichtbaar van het historisch spektakel, dat voor velen inmiddels een jaarlijkse traditie is geworden.

Het evenement bood niet alleen strijd en show, maar ook educatie. Kinderen konden deelnemen aan interactieve activiteiten, en bezoekers maakten kennis met middeleeuwse muziek, kleding en ambachtelijk vakwerk. Het kinder- en jeugdtheater bleek een groot succes, evenals de uitgebreide markt vol handgemaakte producten.

Volgens de organisatie verliep het weekend zeer succesvol. “We zagen veel blije gezichten en enthousiaste reacties. Voor ons is dat het mooiste bewijs dat geschiedenis leeft,” aldus een van de organisatoren.

Bezoekers met een Museumkaart konden gratis het kasteel bezoeken; voor het festival zelf gold een kleine toeslag. Dankzij het mooie weer en de sfeervolle opzet trok het evenement opnieuw vele bezoekers uit het hele land.

Foto’s © Harry ten Have.

laatste berichten