Omroep Lingewaard

Gemeente wil speeltuin deels opofferen voor parkeerplaatsen…

Bewonerscommissie Klappenburg, Wijkplatform Bemmel Centrum en veel bewoners zijn er niet blij mee

Een deel van de speeltuin De Torteltuin in Bemmel dreigt te verdwijnen om plaats te maken voor parkeerplaatsen. Die plaatsen zijn volgens de gemeente nodig omdat de voormalige Mariaschool is bestemd voor de huisvesting van Oekraïners.

De Torteltuin bestaat uit drie gedeeltes, een deel aan Klappenburgstraat, een omsloten deel dat natuurspeeltuin is en het grotendeels verharde plein bij de school dat gebruikt kan worden om veilig te fietsen, skeeleren, basketballen en panna. De speeltuin is in onderlinge samenhang ontworpen met een duidelijke visie. Daar zou nu een streep doorgaan als er twaalf parkeerplaatsen worden aan gelegd.

De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders hebben een brief ontvangen, waarin de bezwaren tegen het verdwijnen van een deel van de speeltuin uitgebreid aan de orde komen. Ook wordt er gewezen op tal van nadelige gevolgen voor spelende kinderen, mochten de parkeerplaatsen er toch komen. Er worden alternatieven voor het parkeren aangedragen en er wordt gevraagd om de tijd te nemen om echt goed en afgewogen een besluit te nemen en dat pas te doen als de mensen er wonen en duidelijk wordt hoe groot de parkeerbehoefte en -overlast werkelijk zijn.

Donderdagmiddag 10 april werd een ludieke actie georganiseerd op het plein van de school aan de Dr. Hoyinkstraat om aandacht vragen voor het in de ogen van wijkorganisaties en bewoners onzalige plan.
Kinderen gingen aan de slag om paaseieren te zoeken. Wethouder Aart Slob was ook uitgenodigd, maar was verhinderd.

GroenLinks had over dit onderwerp in de raadsvergadering van 27 maart 2025 vragen gesteld. Wethouder Slob gaf toen aan, dat de aan te leggen parkeerplaatsen goed zullen worden gescheiden van het speelterrein en zegde toe, dat in overleg met het wijkplatform een extra impuls voor het speelterrein wordt gegeven. Het gaat volgens hem om een ideale speelplek die gehandhaafd moet worden.

– Door de politieke redactie –

Foto’s © Theo van Gelder.

laatste berichten