Door Willeke van Vulpen, Lingewaard 25 januari.
De Bomenhub bij de Veldschuur in Bemmel zit duidelijk in de lift. Steeds meer inwoners uit Lingewaard en de wijde omgeving weten de weg naar de uitgifteplek te vinden. Alles wat vrijwilligers in de weken voorafgaand aan zaterdag 13 december 2025 hadden geoogst, was die dag volledig uitgegeven.
Ook het aantal vrijwilligers groeit. Via de website van MeerBomenNu melden zich steeds meer mensen om te helpen tijdens de breng- en haaldagen. De uitgifte afgelopen 13 december was dan ook letterlijk en figuurlijk ‘booming’.
De jonge bomen en struiken krijgen nu elders de kans om uit te groeien. Daarmee leveren de initiatiefnemers een concrete bijdrage aan een groenere en vogelvriendelijke leefomgeving. Meer groen betekent meer voedsel en schuilplekken voor vogels. Op de nieuwe website van Vogelbescherming Nederland, vogelrijkestad.nl, is te vinden hoe tuinen en buurten aantrekkelijk gemaakt kunnen worden voor specifieke vogelsoorten.
De bomenhub is een initiatief van Lingewaard Natuurlijk en Boomrijk Lingewaard en is dit seizoen nog twee keer open: op zaterdagmiddag 31 januari en 28 februari. Belangstellenden doen er goed aan deze data alvast in de agenda te zetten.
Archieffoto omroep Lingewaard.





