Omroep Lingewaard

Bemmelse kermis swingt op hits zoals ‘Zwoele zomernachten’

Door Jennifer Straub en Marco Molle, 11 augustus 2026

De jaarlijkse kermis in Bemmel kan rekenen op een hoge opkomst, gezellige sfeer en veel verschillende artiesten.

Bij het Wapen van Bemmel staat een podium gevuld met diverse artiesten. De muzikale aftrap van de kermis lag in de vertrouwde handen van DJ Robert Pouwels. Met zijn scherpe timing en feilloze gevoel voor het publiek wist hij het Wapenplein vanaf 20.00 uur direct in beweging te krijgen.

Van ‘Cheerio’ naar ‘Kali’

De opwarmer zorgde dat het plein binnen no-time volstroomde met Lingewaarders. Na de DJ was het de beurt aan het jonge talent Justen de Wildt om de goede sfeer erin te houden. Met zijn energieke uitstraling bracht hij het publiek moeiteloos naar een hoger niveau. Het plein zong uit volle borst mee met zijn herkenbare nummer Cheerio.

De kroon op de openingsavond werd gezet door niemand minder dan Django Wagner. Nummers zoals ‘Kali’ en ‘Mooie Blauwe Ogen’ scoorden goed onder het publiek. Tijdens de zondag stond het plein in het teken van Corry Konings. Konings werd op het allerlaatste moment ingevlogen als vervanger voor Henk Wijngaard.

De zon zien zakken in de zee

De zomerse kermisvibes waren compleet met een optreden van de bekende volkszanger Rutger van Barneveld, die met zijn Vierdaagsehit ‘Zwoele zomernachten’ het Wapenplein los liet gaan en uitbundig liet meezingen.

Voor wie nog – in de woorden van Rutger van Barneveld – de zon wil zien zakken in de zee; het muzikale evenement duurt nog tot dinsdag 12 augustus.

Foto’s © Marco Molle